Czy warto szczepić?

Aquafresh Front & Back

Dzięki szczepionkom wynalezionym na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci udało się nam wygrać walkę z wieloma groźnymi chorobami, co należy uznać za ogromny sukces medycyny. Warto się jednak zastanowić nad tym, czy faktycznie powinniśmy zabezpieczać się w ten sposób przed mniej groźnymi chorobami.

W dzisiejszych czasach wielu ludzi, kiedy tylko zaboli ich głowa lub pojawi się u nich katar, od razu udaje się do apteki, żeby wykupić tam lekarstwa sprzedawane bez recepty. Oczywiście, w niektórych przypadkach jest to jak najbardziej rozsądne postępowanie, jednak trzeba mieć na uwadze, że leki nie są cukierkami, które można jeść bez ograniczeń, niczym przy tym nie ryzykując.

Podobnie jest ze szczepionkami – ich zażywanie zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem i nie jest dla naszego organizmu naturalne. Szczepienia odnoszą się przede wszystkim do dzieci.

W młodym wieku ludzki organizm jest nieco słabszy i cały czas się rozwija. Niekoniecznie więc dobrze jest stosować wówczas nadmierne ilości szczepionek.

Zrezygnować warto, przede wszystkim, z tych środków, które mają nas chronić przed mało groźnymi chorobami. Dobrym przykładem jest tutaj grypa.

O „epidemii grypy” mówi się praktycznie co roku, jednak jakoś nie notuje się zbyt dużo poważniejszych przypadków zachorowań na nią. Pamiętać też należy, że wirus grypy bardzo szybko ewoluuje, a lekarze nie nadążają z produkcją nowych szczepionek.

Bez wątpienia, korzystanie z niedostatecznie dobrze przetestowanych środków nie jest dobrym rozwiązaniem.

volibris opinie Fraxiparine - 2850

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *