Kalendarz szczepień

W Polsce rodzice nie muszą się zbytnio głowić nad tym, przeciw jakim chorobom szczepić swoje dzieci, ponieważ istnieje u nas system obowiązkowych szczepień. Oczywiście, jest on powszechnie dostępny, a najprostszym sposobem na zapoznanie się z nim jest zajrzenie do Internetu.

Znajdziemy tam nie tylko samą listę obowiązkowych szczepionek, ale również szczegółowy kalendarz, dzięki któremu dowiemy się, kiedy konkretnie powinno się podać dziecku dany środek. Oczywiście, nie każdy musi się zgadzać z tym, że faktycznie zasadne jest szczepienie się przeciw konkretnym schorzeniom.

Prawo jednak nakłada na rodziców pewne obowiązki w tej materii, a nie przestrzeganie obowiązujących zapisów, przynajmniej w teorii, może wiązać się z nałożeniem grzywny. Zdaje się, że o sensowności poszczególnych szczepień powinni wypowiadać się lekarze i naukowcy specjalizujący się w tematach medyczny, a nie, jak często się to dzieje, laicy.

Mieszanie ideologii z nauką jest tutaj raczej niewskazane, ponieważ jeśli nie zaszczepimy naszego malucha, to ryzykujemy poważnymi konsekwencjami natury zdrowotnej. Nie chodzi tutaj o nasze dobro, ale o dobro dziecka – pamiętajmy o tym! Oczywiście, każde szczepienie, zarówno obowiązkowe, jak też nieobowiązkowe, powinno być zawsze skonsultowane z lekarzem.

W niektórych sytuacjach zaaplikowanie szczepionki jest bowiem niewskazane. Są różnego rodzaju stany chorobowe czy też uczulenia, które stanowią poważne przeciwskazanie przeciwko szczepieniom.

Lekarz będzie wiedział najlepiej, co powinniśmy w danej sytuacji zrobić.

Votrient opinie Fraxiparine multi cena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *