Kiedy i na co szczepić dzieci?

Jeśli chodzi o obowiązkowe szczepienia dzieci i młodych ludzi do lat 19, z którymi mamy do czynienia w Polsce, to nie trudno dowiedzieć się, jak przedstawia się ich lista oraz kalendarz. Wszystkie informacje na ten temat rodzice i sami młodzi ludzie mogą znaleźć chociażby w Internecie i to na wielu stronach (warto sprawdzić je przynajmniej w dwóch miejscach!). Rodzice i sama młodzież, która ma zamiar poddać się szczepieniom, powinna mieć świadomość, że za każdym razem przed podjęciem tego typu kroku konieczna jest konsultacja lekarska.

Są takie sytuacje, w których po prostu trzeba się czasowo wstrzymać z podaniem danego środka lub też całkowicie z niego zrezygnować. Przesunięcie terminu szczepienia może być na przykład związane z chwilową niedyspozycją zdrowotną albo też z ciążą. Całkowita rezygnacja może mieć miejsce wtedy, kiedy na przykład jesteśmy uczuleni na daną substancję, która znajduje się w konkretnej szczepionce.

W dzisiejszych czasach zdarza się, że rodzice bez konsultowania tego z lekarzem rezygnują ze określonych bądź też wszystkich szczepień. Najczęściej takie decyzje wynikają z przekonań ideologicznych, chociaż oczywiście mogą być również podparte argumentami natury medycznej. Są przecież choroby, które właściwie nie pojawiają się w Polsce, a trzeba pamiętać, że każde szczepienie dla dziecka jest bolesne i stresujące.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy tego typu decyzje są właściwe. Z pewnością, dobrze jest porozmawiać na ten temat ze specjalistą.

Ultiva 5mg Flixotide 250

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *