Obowiązek szczepienia dzieci

Pierwszą szczepionkę wynaleziono w 1796 roku. Oczywiście, znacznie różniła się ona o tych szczepionek, które mamy do dyspozycji współcześnie. Osoby, które ją otrzymywały, przez wiele dni zmagały się z gorączką i innymi nieprzyjemnymi dolegliwościami. Z czasem nauczono się jednak tworzyć środki, których podawanie nie jest już tak nieprzyjemne i bolesne.

W Polsce istnieje program obowiązkowych szczepień, który obejmuje przede wszystkim dzieci i młodzież do 19 roku życia. Wszystkie informacje dotyczące okresów szczepienia oraz chorób, na jakie trzeba się zaszczepić bez problemów znajdziemy w sieci. Jak już wspomniano, państwo nakłada na obywateli obowiązek zażywania określonych środków, żeby w ten sposób chronić ich przed poważnymi zagrożeniami natury zdrowotnej. W ostatnich latach przymus przyjmowania szczepionek jest coraz silniej krytykowany.

Zdarza się też, że rodzice nie przestrzegają tego nakazu, co tłumaczą różnego rodzaju argumentami. Jeśli są to argumenty natury medycznej, podparte konkretnymi faktami, to z pewnością warto je rozważyć. Zdarzają się głosy, których wydźwięk jest wyłącznie ideologiczny. Mówi się na przykład o wolności decydowania o losie swoich dzieci czy też o rzekomym ryzyku wiążącym się ze szczepieniami.

Czy warto szczepić dzieci i przestrzegać kalendarza obowiązkowych szczepień? Ogólnie rzecz biorąc, raczej warto, chociaż można się już spierać na przykład co do zasadności podawania szczepionek na choroby, które w dzisiejszych czasach pojawiają się bardzo rzadko.

Wartec krem ulotka Fraxodi opinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *