Ochrona przed gruźlicą

twój metabolizm poprawi Malarone jako lek wyprodukowany w tym celu Seroxat 20mg

Gruźlica jest chorobą zakaźną, wywoływaną przez prątki. Do zakażenia dochodzi w wyniku kontaktu z zarażonym człowiekiem lub zwierzęciem. Prątki wnikają do organizmu przede wszystkim przez drogi oddechowe. Prątki gruźlicy często osadzają się na płucach. Podstawowym objawem choroby jest m.in. krwioplucie, kaszel czy ból w klatce piersiowej.

Od kilkudziesięciu lat stosuje się różne odmiany szczepionki BCG, która umożliwia nabycie odporności na gruźlicę. Szczepionki zawierają w swoim składzie określony szczep żywego prątka. Na drodze różnych modyfikacji jest on na tyle osłabiony, że nie zagraża zdrowiu człowieka. W zależności od producenta, szczepionkę aplikuje się śródskórnie lub naskórnie.

Istnieją jednak liczne przeciwwskazania do stosowania tej szczepionki. Ze szczepienia wykluczone są osoby, które posiadają niedobory immunologiczne. Nie są wskazane u osób, które chorowały już na gruźlicę. Przeciwwskazaniem do zaszczepienia są również choroby nowotworowe. Dotyczą one przede wszystkim nowotworów układu chłonnego oraz białaczki. W przypadku rozwoju chorób zakaźnych, takich jak różyczka, ospa wietrzna, szczepionkę przeciw gruźlicy należy podać po upływie kilku tygodni, od momentu wyzdrowienia.

Parodontax Fluoride opinie Kalipoz Prolongatum

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *