Ostrożnie ze szczepionkami

W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji mnóstwo szczepionek na choroby, które przez wieki były nieuleczalne, a czasami również śmiertelne. Oczywiście, powinniśmy cieszyć się z tego, że medycyna stoi na tak wysokim poziomie, jednak nie oznacza to wcale, że warto korzystać ze wszystkich dostępnych szczepionek – zdania na ten temat są podzielone.

Szczepi się najczęściej dzieci, których organizmy, jako że nie są jeszcze do końca ukształtowane, są również słabsze od organizmów ludzi dorosłych. Celem tych szczepień jest oczywiście zapobieganie chorobom, poprzez uodparnianie na nie małych pacjentów.

Są rodzice, którzy już od najmłodszych lat decydują się na szczepienie swoich pociech na wszystkie możliwe choroby, nawet takie jak zapalenie układu pokarmowego wywołane rotawirusami czy grypę. Obie wymienione choroby, owszem, potrafią przysporzyć chorym wiele kłopotów, jednak nie można ich raczej nazwać groźnymi.

Zdarza się, że na grypę czy na odwodnienie spowodowane przez biegunkę (wywołaną rotawirusami) dzieci umierają, jednak w krajach takich jak Polska są to raczej epizodyczne sytuacje. Szczepionki nie zawsze są do końca bezpieczne w momencie, w którym wprowadza się je na rynek.

Poza tym, zawsze jest to dopuszczenie do organizmu substancji, których naturalnie nie powinno tam być. Zdaje się więc, że ze szczepieniami trzeba zachowywać zdrowy rozsądek i nie przesadzać z ich liczbą.

W innym wypadku możemy narazić na szwank zdrowie dziecka, które przecież chcemy za wszelką cenę chronić.

Telzir 50mg/ml opinie Fendrix cena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *