Szczepienia naszych dzieci

Szczepionki są niewątpliwie sporym dobrodziejstwem, które funduje nam współczesna medycyna. Historia dowiodła, że dzięki nim można uratować życie i zdrowie wielu osób.

Część szczepionek chroni nas przecież przed śmiertelnymi chorobami, które w przeszłości powodowały zgony wielu ludzi. Ogólnie rzecz biorąc, po prostu warto się szczepić, chociaż zawsze trzeba mieć na uwadze, że tego typu środki nie są w stu procentach bezpieczne – są pewne przeciwskazania dotyczące szczepionek, a w sporadycznych przypadkach po podaniu tych środków mogą wystąpić pewne powikłania.

Nie oznacza to jednak, że powinniśmy bać się szczepień. Szczepionki podaje się głównie dzieciom.

W Polsce jest to nawet obowiązkowe (do 19 roku życia) i rodzice powinni posiadać tego świadomość. Szczegółowe informacje dotyczące kalendarza obowiązkowych szczepień znaleźć możemy w wielu miejscach, ponieważ są one oczywiście upublicznione.

Poza szczepieniami obowiązkowymi jest jeszcze wiele innych tego typu środków, których podawanie w określonych sytuacjach jest zasadne. Jeśli na przykład zabieramy nasze dziecko na wakacje do jakiegoś egzotycznego kraju, to warto byłoby się zorientować, czy nie występują tam groźne choroby, przed którymi dobrze byłoby się zabezpieczyć.

Bez względu na to, czy chcemy poddać nasze dziecko szczepieniu obowiązkowemu, czy też nieobowiązkowemu, przed zaaplikowaniem szczepionki powinniśmy zawieść je na badania. Pamiętajmy o tym, że nie w każdem sytuacji rozsądne jest podanie szczepionki – zależy to od stanu zdrowia naszej pociechy.

Valtrex 500mg ulotka Fluarix ulotka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *