Szczepienia personelu medycznego

w okresie ciąży żółtaczka typu c zazwyczaj jest nieszkodliwa Tracrium 10mg/ml

Ze względu na specyfikę wykonywanych obowiązków, personel medyczny często narażony jest na kontakt ze szkodliwymi drobnoustrojami. Możliwość zarażenia oraz infekcji są zatem duże.

Największe zagrożenia stanowią zużyte materiały do badań, opatrunki chorych. Wykazano bowiem, że najczęściej do zakażeń dochodzi w wyniku kontaktu z krwią chorego. Z tego względu, pracownikom medycznym zaleca się wykonanie niektórych szczepień ochronnych. Dotyczą one przede wszystkim pielęgniarek, ale także pracownikom laboratorium, którzy wykonują oznaczenia.

Personel placówek medycznych ma możliwość zaszczepienia się na WZW B. Stanowi on jeden z największych możliwości zakażeń. Ryzyko zachorowania wzrasta, w wyniku kontaktu z krwią chorego. Pracownicy medyczni zaliczają się do grup najwyższego ryzyka zachorowania na WZW B, dlatego szczepienia są dla nich koniecznością. Dotyczy on także uczniów oraz studentów szkół i uczelni medycznych. Szczepienie zapewnia ochronę przed rozwojem tej choroby nawet na kilkanaście lat.

Kolejnym zagrożeniem dla pracowników służby zdrowia jest WZW A. Szczepienia przeciw tej chorobie są zalecane, jednak podstawą jest profilaktyka. Zarażenia wirusem HAV można bardzo łatwo uniknąć przestrzegając podstawowych zasad higieny osobistej.

Drogą kropelkową przenoszą się prątki gruźlicy. W szpitalu, na oddziałach zakaźnych, w łatwy sposób można się nimi zarazić. Szczepionki przeciw gruźlicy są kolejnym wskazaniem dla personelu medycznego.

ProSzkliwo dla dzieci opinie Kalium Effervescens opinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *