Pages Menu
Categories Menu
Szczepienie przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu

Szczepienie przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu

Ultiva 2mg

Za rozwój kleszczowego zapalenia mózgu odpowiada wirus znajdujący się w ślinie kleszcza. W momencie ukąszenia przez kleszcza, do organizmu człowieka wprowadzany jest także ten patogen, który osadza się zazwyczaj w układzie nerwowym człowieka. Największą zachorowalność obserwuje się w okresie wiosenno-letnim. Niekiedy infekcja przebiega bezobjawowo. Często jednak dochodzi do porażenia nerwów, a także niedowładów.

Szczepienie przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu zalecane jest osobom, które narażone są na regularny kontakt z kleszczami. Dotyczy to także osób, które często spacerują po lasach i łąkach, ponieważ w tych miejscach występuje najwięcej kleszczy. Szczepienie uznawane jest za jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania tej chorobie. Nie jest ono obowiązkowe. Przeznaczone jest przede wszystkim dla osób, które znajdują się w wysokiej grupie ryzyka.

Szczepienie może być przeprowadzone u dzieci, które ukończyły 1. rok życia. Podstawowe szczepienie składa się z trzech dawek szczepionek, które podawane są w określonych odstępach czasu. Zaleca się przyjmowanie także dawek przypominających.

szczepionka żółtaczka Sensodyne Ultraszybka Ulga ulotka

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *