Szczepienie przeciw ospie wietrznej

Twinrix Junior opinie

Ospa wietrzna należy do chorób zakaźnych. Rozwój tej choroby uwarunkowany jest obecnością wirusa Varicella-Zoster. Zaraźliwość tego wirusa jest bardzo wysoka. Choroba dotyczy najczęściej dzieci. Wówczas przebiega stosunkowo łagodnie. Charakterystycznym jej objawem są czerwone grudki, którym towarzyszy silny świąd. Ospa wietrzna stanowi zagrożenie dla kobiety ciężarnej.

Szczepienie przeciw tej chorobie zalicza się do niezwykle skutecznych. Szczepionka, która została dopuszczona do obrotu w Polsce, zawiera żywe, ale nieszkodliwe dla zdrowia wirusy. Dzięki szczepieniu na ospę wietrzną, zmniejsza się ryzyko zachorowania na półpasiec. Chorobę tę wywołują te same wirusy, co w przypadku ospy wietrznej.

Szczepienie zalecane jest już w przypadku kilkumiesięcznych dzieci. Standardowo podaje się dwie dawki, z zachowaniem określonych odstępów czasowych. Podanie szczepionki jest bezpieczne. Bardzo rzadko obserwuje się odczyny poszczepienne. Najczęściej są to zaczerwienienia oraz obrzęk, które występują w miejscu nakłucia. Niekiedy pojawia się także podwyższona temperatura ciała oraz wysypka.

szczepienia żółtaczka Sensodyne Classic opinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *