Szczepienie przeciw poliomyelitis

fizjologiczna żółtaczka u dzieci jest łatwa w leczeniu Telzir 50mg/ml cena

Poliomyelitis nazywane jest także nagminnym porażeniem mózgowym lub chorobą Heinego-Medina. Zaliczana jest do chorób zakaźnych. Czynnikiem odpowiedzialnym za jej wywołanie są poliowirusy. Po wniknięciu do organizmu, wirus osadza się na węzłach chłonnych oraz w układzie krwionośnym. Niekiedy choroba ma bardzo łagodny przebieg. W niektórych przypadkach doprowadza do poważnych powikłań, takich jak zapalenie mózgu czy zaburzenia czynności mięśni.

Szczepienie umożliwiło niemal skuteczne nabycie odporności na tą chorobę. Szczepionkę aplikuje się doustnie lub domięśniowo, w zależności od rodzaju szczepionki. W przypadku doustnej, wkrapla się ją bezpośrednio na język. Z licznych badań i obserwacji wynika, że szczepienie jest bardzo skuteczne. Ponadto praktycznie nie występują żadne odczyny poszczepienne.

Przeciwwskazaniem do szczepienia są zaburzenia immunologiczne. Szczepionka nie jest również podawana kobietom w ciąży. W celu zapobiegania chorobie Heinego-Medina, stosuje się dwa rodzaje szczepionek: OPV oraz IPV. Ta pierwsza zawiera w swym składzie żywe szczepi wirusa. W drugiej są one inaktywowane.

Zgodnie z kalendarzem szczepień, szczepienie przeciw tej chorobie jest obowiązkowe. Pierwsze szczepienie otrzymują dzieci, które ukończyły szósty tydzień życia.

Choligrip NA NOC opinie ProSzkliwo dla dzieci cena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *