Szczepionki chronią dzieci

Organizm dziecka, szczególnie małego, zawsze jest słabszy od organizmu człowieka dojrzałego. Dlatego też priorytetem rodziców powinna być ochrona zdrowia swojej pociechy. Jedną z kwestii, o której z pewnością mama i tata nie mogą zapominać, jest kalendarz obowiązkowych szczepień. Polskie państwo w trosce o obywateli sporządziło listę szczepionek, które obowiązkowo musi przyjąć każdy obywatel naszego kraju przed 19 rokiem życia.

Za nieprzestrzeganie tych przepisów przewidziane są kary, jednak to nie one powinny motywować rodziców do szczepienia swoich dzieci. Większość obowiązkowych szczepionek ma chronić nasze dzieci przed poważnymi chorobami, które mogą nawet przyczynić się do ich śmierci. Co prawda może nie wszystkie schorzenia znajdujące się na liście są realnym zagrożeniem dla mieszkańców Polski (chodzi tutaj o choroby, które pojawiają się u nas sporadycznie), ale chyba jednak większość z nich nie budzi jakiś poważniejszych kontrowersji. Współcześnie dostępne szczepionki są bardzo bezpiecznymi środkami, ale nie oznacza to wcale, że w stu procentach bezpiecznymi.

Sporadycznie mogą zdarzyć się jakieś powikłania czy też skutki uboczne. Żeby zminimalizować ryzyko ich wystąpienia, przed zaszczepieniem małego pacjenta trzeba udać się do lekarza w celu zrobienia określonych badań. Ostateczna decyzja powinna należeć właśnie do niego, a nie do rodziców, chociaż oczywiście, jeśli się z nią nie zgadzamy, to zawsze możemy poprosić innego specjalistę o ocenę. Konsultacja lekarska jest tutaj po prostu obowiązkowa.

Ventolin dysk cena Fortum opinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *