Zasady wykonywania szczepień

Synflorix

Część szczepionek jest uwzględniona w kalendarzu szczepień. Dotyczy on przede wszystkim dzieci. W określonym wieku wykonuje się określone szczepienia. Wszystkie zasady dotyczące poszczególnych szczepień, zostały ustalone na podstawie wiedzy, odnośnie oddziaływania żywych szczepionek na organizm ludzki, a także ich przydatności w nabyciu odporności na różne choroby.

W niektórych przypadkach nie ma możliwości wykonania szczepień. Dotyczy to przede wszystkim osób, u których występuje ostry przebieg chorób, jak również u osób z chorobami przewlekłymi, u których nastąpiło pogorszenie objawów. Wówczas zalecane jest odroczenie szczepień, do czasu ustabilizowania się choroby.

Zgodnie z kalendarzem szczepień, poszczególne szczepienia wykonuje się w określonych odstępach czasu. Niekiedy istnieje jednak konieczność skrócenia tego czasu. Dotyczy to np. dzieci, które wybierają się w podróż. Czasem skrócenie okresu pomiędzy szczepieniami, może spowodować, iż odpowiedź poszczepiennia nie okaże się wystarczająca.

Szczepienie wcześniaków zazwyczaj przebiega w takim samym terminie, co szczepienie dzieci urodzonych planowo. W przypadku niektórych szczepionek, należy jednak poczekać do momentu, aż wcześniak będzie ważył co najmniej 2000g. W przeciwnym razie, skuteczność szczepionki może być obniżona.

Cholinex bez cukru cena ProSzkliwo Wzmacnia Szkliwo opinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *