Pages Menu
Categories Menu
Zasady wykonywania szczepień

Zasady wykonywania szczepień

Synflorix

Część szczepionek jest uwzględniona w kalendarzu szczepień. Dotyczy on przede wszystkim dzieci. W określonym wieku wykonuje się określone szczepienia. Wszystkie zasady dotyczące poszczególnych szczepień, zostały ustalone na podstawie wiedzy, odnośnie oddziaływania żywych szczepionek na organizm ludzki, a także ich przydatności w nabyciu odporności na różne choroby.

W niektórych przypadkach nie ma możliwości wykonania szczepień. Dotyczy to przede wszystkim osób, u których występuje ostry przebieg chorób, jak również u osób z chorobami przewlekłymi, u których nastąpiło pogorszenie objawów. Wówczas zalecane jest odroczenie szczepień, do czasu ustabilizowania się choroby.

Zgodnie z kalendarzem szczepień, poszczególne szczepienia wykonuje się w określonych odstępach czasu. Niekiedy istnieje jednak konieczność skrócenia tego czasu. Dotyczy to np. dzieci, które wybierają się w podróż. Czasem skrócenie okresu pomiędzy szczepieniami, może spowodować, iż odpowiedź poszczepiennia nie okaże się wystarczająca.

Szczepienie wcześniaków zazwyczaj przebiega w takim samym terminie, co szczepienie dzieci urodzonych planowo. W przypadku niektórych szczepionek, należy jednak poczekać do momentu, aż wcześniak będzie ważył co najmniej 2000g. W przeciwnym razie, skuteczność szczepionki może być obniżona.

Cholinex bez cukru cena ProSzkliwo Wzmacnia Szkliwo opinie

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *